Umutiti mikserom:
3 cela jajeta
6 kašika šećera
1 kesicu vanil šećera (koristim vanil šećer ono mega
pakovanje od 500 g te uvek kad negde piše da ide 1 kesica ja stavljam u kolače
1 supenu kašiku vanil šećera)
U to dodavati još:
2 kašike ulja
6 kašika mekog brašna tip 400
½ kesice praška za pecivo (to je oko 1 kafena
kašičica)
1 kašiku kakao praha
Pleh obložiti papirom (moje dimenzije pleha su 30x20,
a treba malo manji pleh 28x18 cm, te je meni ispao malo tanji biskvit, no bitan
je ukus).
Po vrhu poređati pre pečenja oko 200 g sveže
očišćenih višanja (može i više biće bolje).
Ispeći oko 20 minuta na 180 stepeni po C.
Prohlađen kolač oslobodim papira, te ga izbockam drvenom
čačkalicom, a onda ga natopim dobro sokom, koji se dobije mešanjem ovih sastojaka
(treba napraviti malo više soka, lepše bude kad je baš sočnije,mada nije loše
ni ovoliko):
150 ml sveže isceđenog soka od višanja (može kažem i
još više soka, biskvit pečem po originalnom receptu, a sve ostalo se dovijam i malo
improvizujem izmišljam) jer i ja sam povećala meru za 50 ml a može još da bude sve
sočnije)
1 kašika šećera
1 kašika višnjevače (domaći liker od višnje, a može i
neko drugo alkoholno piće recimo rum)
Umutiti 150 g šlaga u prahu sa 300 ml hladne vode i naneti
preko kolača (jednom ću napraviti verovatno u celosti ovaj kolač koji danas
pravim u svojoj skromnijoj jeftinijoj varijanti, od onoga čega sve imam
trenutno, a originalni recept traži malo
više ulaganja i skupih sastojaka, skoro 500 ml tečne slatke pavlake i 150 g
crne čokolade za kuhanje).
Umućen šlag naneti na kolač.
Po vrhu dekorisati šlag tako što se preko njega
pospe kakao u prahu.
Ohlađeno servirati.
Idući put rešila sam pravim sve ovako samo dupla
mera za biskvit, i dosta soka.
Prijatno!


Коментари
Постави коментар