KOLAČ SA VIŠNJAMA

 



 

Umutiti mikserom:

3 cela jajeta

6 kašika šećera

1 kesicu vanil šećera (koristim vanil šećer ono mega pakovanje od 500 g te uvek kad negde piše da ide 1 kesica ja stavljam u kolače 1 supenu kašiku vanil šećera)

U to dodavati još:

2 kašike ulja

6 kašika mekog brašna tip 400

½ kesice praška za pecivo (to je oko 1 kafena kašičica)

1 kašiku kakao praha




Pleh obložiti papirom (moje dimenzije pleha su 30x20, a treba malo manji pleh 28x18 cm, te je meni ispao malo tanji biskvit, no bitan je ukus).

Po vrhu poređati pre pečenja oko 200 g sveže očišćenih višanja (može i više biće bolje).

Ispeći oko 20 minuta na 180 stepeni po C.

Prohlađen kolač oslobodim papira, te ga izbockam drvenom čačkalicom, a onda ga natopim dobro sokom, koji se dobije mešanjem ovih sastojaka (treba napraviti malo više soka, lepše bude kad je baš sočnije,mada nije loše ni ovoliko):

150 ml sveže isceđenog soka od višanja (može kažem i još više soka, biskvit pečem po originalnom receptu, a sve ostalo se dovijam i malo improvizujem izmišljam) jer i ja sam povećala meru za 50 ml a može još da bude sve sočnije)

1 kašika šećera

1 kašika višnjevače (domaći liker od višnje, a može i neko drugo alkoholno piće recimo rum)

Umutiti 150 g šlaga u prahu sa 300 ml hladne vode i naneti preko kolača (jednom ću napraviti verovatno u celosti ovaj kolač koji danas pravim u svojoj skromnijoj jeftinijoj varijanti, od onoga čega sve imam trenutno,  a originalni recept traži malo više ulaganja i skupih sastojaka, skoro 500 ml tečne slatke pavlake i 150 g crne čokolade za kuhanje).

Umućen šlag naneti na kolač.

Po vrhu dekorisati šlag tako što se preko njega pospe kakao u prahu.

Ohlađeno servirati.

Idući put rešila sam pravim sve ovako samo dupla mera za biskvit, i dosta soka.

Prijatno!

 

 

Коментари